English
русский
Українська

Trending:

Jak czyścić matowe szafki kuchenne: bez plam i zacieków

Alina MilsentStyl życia
Jak czyścić matowe powierzchnie. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Regularne sprzątanie to nie tylko klucz do estetycznej przestrzeni, ale także do zdrowia całej rodziny. Bakterie i pleśń na powierzchniach mogą powodować wiele chorób, od zapalenia skóry po choroby układu oddechowego.

Nie zapominaj o czyszczeniu szafek kuchennych. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy raz w miesiącu, ale oczywiście, jeśli zauważysz tłuszcz lub brud, najlepiej usunąć je jak najszybciej. Eksperci podpowiadają, jak czyścić szafki kuchenne.

Jak czyścić szafki kuchenne

Ten życiowy hack jest odpowiedni dla zwykłych i matowych szafek kuchennych. Utrzymanie atrakcyjności nieskazitelnego matowego wykończenia wymaga dodatkowego wysiłku, ale można użyć dostępnych narzędzi.

Co będzie potrzebne:

  • ściereczka z mikrofibry;
  • szczotka z miękkim włosiem
  • detergent do mycia naczyń
  • soda oczyszczona;
  • biały ocet.

Instrukcje krok po kroku

Krok 1.

Jeśli chodzi o sprzątanie kuchni, zawsze najlepiej zacząć od tak zwanej inwentaryzacji. Należy posortować przyprawy i płatki śniadaniowe w szafkach oraz umyć szklanki i naczynia.

"Zetrzyj kurz i zanieczyszczenia z szafek kuchennych czystą i suchą ściereczką z mikrofibry lub szczotką z miękkim włosiem" - sugeruje Emily Barron, specjalistka ds. sprzątania w firmie Property Rescue.

Krok 2

Teraz nadszedł czas na dokładne wyczyszczenie powierzchni. Wlej ciepłą wodę do pojemnika i dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń. W przypadku uporczywych plam lub wycieków użyj mieszanki octu i sody. Silna reakcja chemiczna rozbije cząsteczki tłuszczu.

Krok 3

Równie ważne jest czyszczenie powierzchni detergentem, aby zapobiec powstawaniu plam. Przed ponownym włożeniem naczyń upewnij się, że szafki są całkowicie suche. Nadmiar wilgoci może sprzyjać rozwojowi pleśni. Użyj suchej ściereczki z mikrofibry, aby zebrać nadmiar wilgoci i pozostaw drzwi szafki otwarte, aż całkowicie wyschną.

Wcześniej OBOZ.UA zauważył, że chociaż ocet i soda są zdecydowanymi faworytami do czyszczenia i dezynfekcji wszystkich powierzchni, cząsteczki ścierne i kwaśny charakter mogą powodować uszkodzenia. Oliwa z oliwek może zostać dodana do arsenału ekologicznych produktów. Jak i gdzie jej używać - przeczytaj artykuł.

Ponadto OBOZ.UA podpowiedział, jak myć szklane naczynia, aby błyszczały.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków