English
русский
Українська

Trending:

Jak posprzątać cały dom w rekordowym czasie: 8 kroków

Jak posprzątać cały dom w rekordowym czasie. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Każdy zapewne zna to uczucie, gdy przyjaciele lub rodzice decydują się na niezapowiedzianą wizytę, a dom nie jest posprzątany. Życie we współczesnym świecie jest dość zajęte, więc nie masz energii ani czasu na regularne sprzątanie.

Na szczęście nie musisz spędzać całego dnia na sprzątaniu domu. Dzięki wskazówkom od Ideal Home możesz posprzątać średniej wielkości dom z dwiema sypialniami w mniej niż dwie godziny.

Według raportu Tapwarehouse na temat nawyków sprzątania, większość właścicieli domów poświęca od pięciu do dziesięciu godzin na całkowite posprzątanie swojego domu.

Jeśli sprzątanie wymaga tyle czasu i wysiłku, nic dziwnego, że wiele osób nie robi tego regularnie. Dlatego umiejętność szybkiego sprzątania staje się ważniejsza niż kiedykolwiek.

1. Opracuj plan

Sekretem szybkiego sprzątania jest ustalenie priorytetów. Musisz stworzyć atmosferę czystości i komfortu, a nie sterylności. Dlatego nie należy skupiać się na każdej szczelinie, wyrzucać ozdobnych poduszek i przewracać materacy.

Zanim zaczniesz sprzątać, poświęć trochę czasu na stworzenie w głowie planu pracy i zidentyfikowanie obszarów, które wymagają największej uwagi. Dodaj te zadania do listy rzeczy do zrobienia, które należy wykonać natychmiast, a te mniej krytyczne zostaw na inny dzień, kiedy będziesz mieć więcej czasu.

2. Porządkowanie

Miejscem, od którego zaczyna się każde skuteczne sprzątanie, są śmieci. Mogą to być stare paragony lub czasopisma w salonie lub puste butelki po szamponie w łazience.

Kiedy wchodzisz do pokoju, przeskanuj go pod kątem bałaganu i zbierz wszystkie śmieci, zanim przejdziesz dalej.

3. Odłóż rzeczy na swoje miejsce

Następnie należy uporządkować rzeczy. Odłóż wszystko na swoje miejsce. Jeśli ubrania nie znajdują się w szafie, natychmiast wyślij je do pralki, aby nie tracić czasu na przypominanie sobie, jak świeże są.

Umieść wszystkie rzeczy, które tworzą wizualny hałas w szafie. Wrócisz do nich podczas generalnego sprzątania.

4. Zbierz wszystko, czego potrzebujesz

Aby nie tracić czasu na szukanie środków czystości, zbierz wszystkie potrzebne narzędzia i produkty przed rozpoczęciem sprzątania w jednym miejscu.

Możesz nawet zaopatrzyć się w koszyk do sprzątania, aby móc nosić ze sobą środki czystości i nie musieć wracać do miejsca, w którym potrzebujesz nowej szmatki za każdym razem, gdy musisz je przechowywać.

Ponadto używaj uniwersalnych środków czyszczących do różnych powierzchni, abyś nie musiał poświęcać dużo energii na myślenie o tym, co robisz.

5. Stosuj systematyczne podejście

Opracuj systematyczne podejście, sprzątając pokój po pokoju. Nie biegaj po domu w tę i z powrotem, stale wykonując różne zadania. Pomoże to zminimalizować stratę czasu i wysiłku.

Eksperci zalecają również rozpoczęcie od łazienki, ponieważ zwykle wymaga ona więcej uwagi niż salon czy sypialnia.

6. Zetrzyj kurz

Po uporządkowaniu nadszedł czas, aby zabrać się za sprzątanie. Możesz użyć wilgotnej ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia.

Usuń brud i pajęczyny od góry do dołu. Pomoże to uniknąć opadania kurzu z powrotem na powierzchnie, które zostały już wyczyszczone.

7. Nie zapominaj o szklanych powierzchniach

Nie musisz spędzać godzin na myciu okien podczas szybkiego sprzątania. Warto jednak umyć lustra i szklane powierzchnie. Ich czystość natychmiast doda domowi świeżości.

8. Odkurz i umyj podłogę

Ten proces zawsze zostawiaj na koniec. Możesz również użyć letniej wody, aby pomóc mopowanej podłodze szybciej wyschnąć.

Jeśli kiedykolwiek zainwestowałeś w drogi odkurzacz z przystawkami do czyszczenia na mokro, ten krok zajmie Ci połowę czasu.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Najprostsze połączenie produktów
Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Potrzebujesz jednego bardzo prostego składnika