English
русский
Українська

Trending:

Jak udekorować swoje podwórko, aby zazdrościli ci wszyscy sąsiedzi: najlepsze kwiaty do wiszących doniczek

Które kwiaty najlepiej nadają się do wiszących doniczek?. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Kwitnące, malownicze i przytulne podwórko to marzenie każdego właściciela działki. Nie zawsze jednak możliwe jest wygospodarowanie w ogrodzie miejsca na ogród kwiatowy.

Na szczęście jest jeden sposób, by nawet najmniejszy teren zamienić w kwitnący raj, a są nim wiszące donice. Family and Home podpowiada, jakie kwiaty najlepiej w nich umieszczać.

W rzeczywistości wiszące donice można wykorzystać do dekoracji nie tylko podwórek, ale także tarasów, balkonów i altan. Ważne jest jednak, aby posadzić w nich odpowiednie kwiaty, najlepiej ampeliczne, kaskadowe z obniżonymi lub prostymi pędami z niskimi pędami, które rozkładają środek ciężkości.

Z reguły ogrodnicy preferują również rośliny jednoroczne i bezpretensjonalne.

Petunia

Te obficie kwitnące kwiaty staną się prawdziwą ozdobą każdego podwórka. Występują w szerokiej gamie kolorów i kształtów i nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a jedynie regularnego podlewania i cotygodniowego nawożenia.

Petunia

Calibrachoa

Jest to mniej wymagający krewny petunii, charakteryzujący się powolnym początkowym rozwojem i faktem, że kwitnie do pierwszych przymrozków. Potrzebuje jednak światła słonecznego, podczas gdy petunie tolerują półcień.

Calibrachoa

Ampelous begonia

Ten kwiat o delikatnych i wdzięcznych kwiatach stanie się prawdziwą ozdobą Twojego ogrodu. Jest dość mało wymagająca i może rosnąć w ograniczonych warunkach i w cieniu. Begonie wymagają jednak umiarkowanego podlewania, aby uniknąć stagnacji wody w doniczce.

Ampelous begonia

Lobelia

Ten szybko rosnący kwiat jest idealny do wiszących doniczek i donic. Potrzebuje światła słonecznego i regularnego, ale umiarkowanego podlewania.

Lobelia

Torenia

Torenia to zwarty, gęsty krzew o delikatnych asymetrycznych kwiatach w różnych kolorach, który również wymaga regularnego podlewania, ale nie toleruje stojącej wody. Najlepiej sadzić ją w półcieniu i w wilgotnym środowisku.

Torenia

Bakopa

Ten delikatny kwiat o delikatnych płatkach i przyjemnym aromacie stanie się prawdziwą ozdobą wiszącej aranżacji. Bacopa nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego i wymaga regularnego podlewania i karmienia. Jeśli posadzisz tę roślinę w miejscu o wystarczającej wilgotności, będzie kwitnąć obficie i przez długi czas.

Bacopa

Werbena

Istnieje wiele odmian i rodzajów werbeny ampelous, dzięki czemu możesz wybrać tę, która idealnie ozdobi Twój ogród. Roślina ta uwielbia słońce, wymaga nawożenia i regularnego podlewania, a kwitnie aż do jesieni.

Werbena

Bidens

Bidens tworzy gęsty, kulisty krzew o cienkich, ale silnych pędach. Jest to roślina znana ze swojej odporności na suszę.

Bidens

Pelargonia

Ta roślina z rodziny pelargonii jest znana ze swoich bujnych kwiatów i jest idealna do uprawy w donicach i wiszących doniczkach. Pelargonia potrzebuje dużo światła i regularnego podlewania, ale powinna być chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych w bardzo upalne dni.

Pelargonia

Wcześniej OBOZ.UA opowiedział, czym są pomidory ampelous i jak je uprawiać w domu.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków