English
русский
Українська

Trending:

Jak pozbyć się much w domu: skuteczne wiosenne porady

Alina MilsentStyl życia
Jak pozbyć się much. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Na pierwszy rzut oka muchy nie stanowią oczywistego zagrożenia. Eksperci podkreślają jednak, że owady mogą rozprzestrzeniać niebezpieczne mikroorganizmy, zarażając ludzi wieloma chorobami.

Wiosenne ocieplenie oznacza również inwazję much w domach. Szkodniki przyciągają zatkane odpływy, resztki jedzenia i pojemniki na śmieci. Eksperci podpowiedzieli nam, jak szybko i skutecznie pozbyć się owadów bez stosowania agresywnych chemicznych środków odstraszających.

Wskazówka 1

Specjalista Chris Hutton wyjaśnił, jak radzić sobie z inwazją much w domu. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie miejsc, w których muchy występują najczęściej.

Muchy mają tendencję do rozmnażania się w wilgotnych materiałach organicznych, takich jak zgniłe jedzenie, śmieci lub odchody zwierzęce.

Podmokłe rośliny domowe również mogą być dobrą pożywką dla much, dlatego warto sprawdzić wszystkie kwiaty na parapetach.

Lepkie pułapki na muchy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się szkodników. Wystarczy umieścić pułapkę w miejscu, w którym owady pojawiają się najczęściej. Można również wykonać własne pułapki ze słoika z wodą z cukrem i detergentem.

Wskazówka 2

Wraz z pułapkami na muchy można stosować naturalne repelenty, takie jak olejki eteryczne. Eukaliptus, lawenda lub mięta pieprzowa dobrze odstraszają owady - wystarczy namoczyć waciki w tych olejkach i umieścić je w pomieszczeniach.

Wskazówka 3

Przyda się również ocet jabłkowy. Napełnij miskę octem jabłkowym i przykryj ją folią spożywczą. Zrób małe otwory w folii. Muchy będą przyciągane przez zapach octu - w ten sposób stworzysz naturalną pułapkę na owady.

Wcześniej OBOZ.UA informował, że większość owadów atakuje domy w ciepłych porach roku, ale muszki owocówki można spotkać w kuchni nawet zimą. Drosophila mają nieprzyjemną cechę: ich ślina zawiera enzymy, które po uwolnieniu przyczyniają się do psucia żywności.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków