English
русский
Українська

Trending:

Jak pozbyć się zapachu dymu w mieszkaniu: wskazówki dla palaczy

Palenie

W dzisiejszych czasach niektórzy ludzie nadal wolą palić w domu. Czasami po prostu nie chcesz wychodzić na zewnątrz, a czasami pogoda jest zbyt zła, aby palić na zewnątrz.

Może to być wygodne, ale później trzeba będzie pomyśleć o tym, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. My Home Book przygotował kilka wskazówek, jak odświeżyć mieszkanie.

Natychmiast wyczyść popielniczkę

Zużyte papierosy nie powinny być pozostawiane w popielniczce przez długi czas, ponieważ nawet jeśli przestały się tlić, nadal wydzielają charakterystyczny zapach.

Przewietrz pomieszczenie

Ta rada jest oczywista, ale rzadko stosowana. Nie ma potrzeby otwierania wszystkich okien na kilka godzin po każdym paleniu. Wystarczy wpuścić świeże powietrze i pozwolić dymowi się ulotnić.

Ziarna kawy

Niektóre naturalne materiały pochłaniają zapachy i pomagają odświeżyć powietrze. Wystarczy umieścić miskę mielonej kawy w pobliżu popielniczki, w której palisz.

Woda i ocet

Ocet, podobnie jak kawa, dobrze pochłania zapachy. Możesz umieścić miskę z octem i wodą w pobliżu miejsca palenia lub rozpylić płyn w pomieszczeniach, w których czujesz zapach dymu.

Cytryna

Jeśli nie masz w domu kawy ani octu, możesz użyć cytryny. Pokrój owoc na grube plastry, a następnie zalej je wrzącą wodą. Para z cytryny zneutralizuje zapach dymu w mieszkaniu.

Pierz produkty z tkanin

Zapach bardzo dobrze utrzymuje się w tkaninach, takich jak tapicerka, dywany czy zasłony itp. Należy je regularnie prać, jeśli znajdują się w miejscach, w których ludzie palą.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Najprostsze połączenie produktów
Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Potrzebujesz jednego bardzo prostego składnika