English
русский
Українська

Trending:

Jak sprawić, by dom był idealnie czysty i pachniał jak spa: life hack

Płyn do płukania tkanin ułatwi utrzymanie domu w czystości. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Utrzymanie domu w czystości wymaga ciągłego wysiłku. Plama tu, odrobina kurzu tam - cały czas trzeba coś czyścić, a domowe środki zaradcze mogą w tym pomóc.

Dlatego entuzjaści pielęgnacji domu zalecają, aby zawsze mieć pod ręką domowy roztwór, który ułatwi czyszczenie powierzchni, a dodatkowo pozostawi po sobie naprawdę przyjemny zapach. OBOZ.UA podpowiada, jak go przygotować.

Wystarczy woda i odrobina płynu do płukania tkanin o ulubionym zapachu. Produkt należy rozcieńczyć w stosunku 1:3. Na przykład dodaj trzy nakrętki wody do jednej nakrętki płynu do płukania tkanin. Taka ilość wystarczy na długi czas, ponieważ mieszanki należy używać dość oszczędnie.

Przygotuj osobną ściereczkę do tego roztworu. Najlepsza jest mikrofibra, włókno bambusowe lub włóknina. Nakładaj na nią produkt małymi porcjami i używaj do czyszczenia. To rozwiązanie jest dobre do odkurzania, czyszczenia ścian z plam, usuwania pozostałości naklejek lub usuwania plam z wody, na przykład w łazience. Można go nawet użyć do spryskania dywanów i mebli tapicerowanych przed odkurzaniem, aby usunąć więcej sierści zwierząt domowych.

Nie zapomnij jednak spłukać pozostałego roztworu, a następnie wytrzeć czyszczoną powierzchnię do sucha. Jeśli odżywka nie zostanie spłukana, z czasem zamieni się w lepką warstwę. Wynika to ze specyfiki tego produktu - jest on przeznaczony do owijania włókien tkaniny, dzięki czemu uzyskuje się miękkość tkanin. Jednocześnie zmiękczacz do tkanin ma tendencję do gromadzenia się, dlatego nie należy go stosować przy każdym praniu i nie należy go spłukiwać podczas czyszczenia.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków