English
русский
Українська

Trending:

Jak szybko wyczyścić toaletę: prosty sposób na życie z lodem

Lód może zwiększyć skuteczność środków do czyszczenia muszli klozetowych. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Czyszczenie muszli kl ozetowej jest również trudne, ponieważ płynne i sproszkowane produkty nie mają wystarczająco dużo czasu, aby prawidłowo działać. Szybko spływają po ściankach glinianej miski i trafiają do otworu odpływowego. W związku z tym trzeba użyć dużej ilości produktu, a nawet powtórzyć procedurę kilka razy.

Eksperci twierdzą, że problem ten można rozwiązać za pomocą zwykłego lodu, który można zamrozić w domowej lodówce. OBOZ.UA opowiada więcej o tym sposobie na życie.

Chodzi o syfon, w który wyposażona jest toaleta. Podobnie jak zlew czy wanna, posiada on małe urządzenie, które automatycznie spuszcza wodę, gdy przekroczy ona określony poziom. Ale syfon działa tylko z płynną wodą. Jeśli zamienisz ją w stały lód, możesz oszukać maszynę.

Wystarczy wsypać pokruszony lód do muszli klozetowej, aż wypełni odpływ i zablokuje wodę. Następnie nałóż na ściany produkt, którego używasz do konserwacji armatury i pozostaw go do działania. Zimno lodu sprawi również, że żelowe środki czyszczące będą gęstsze i lepiej przylegać do ścian.

Po upływie wymaganego czasu uruchom toaletę za pomocą szczotki i spłucz. Ciekła woda częściowo roztopi lód i wepchnie go do rury. Stopniowo stopi się całkowicie, więc nie spowoduje żadnych uszkodzeń rur. Najważniejsze jest, aby podczas czyszczenia nie używać dużych kawałków lodu i fragmentów o ostrych krawędziach.

Innym sposobem wykorzystania lodu do czyszczenia muszli klozetowej jest przekształcenie zamrożonych kostek wody w materiał ścierny do szorowania powierzchni. Załóż wystarczająco długie rękawiczki, zatkaj odpływ dużą gąbką i wlej lód do muszli klozetowej. Następnie dodaj żel lub proszek do czyszczenia i zacznij mieszać go z lodem ręcznie, pocierając kostkami o boki muszli. Lód będzie działał jak szczotka, która rozprowadzi produkt nawet pod krawędzią muszli klozetowej.

Gdy będziesz zadowolony z rezultatu, wyjmij gąbkę z otworu odpływowego, spłucz resztki środka czyszczącego i ponownie wytrzyj ściany toalety tym samym narzędziem. Następnie zdezynfekuj rękawice i gąbkę i używaj ich tylko do czyszczenia toalety w przyszłości, aby zapobiec zakażeniu krzyżowemu.

Wcześniej OBOZ.UA podpowiedział, jak szybko usunąć kamień z toalety.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości

Znajdź 11 zwierząt na obrazku: wciągająca łamigłówka

Znajdź 11 zwierząt na obrazku: wciągająca łamigłówka

Puzzle i złudzenia optyczne poprawiają zdrowie neurologiczne
W maju trzy znaki zodiaku poprawią swoje życie: kto ma największe szanse

W maju trzy znaki zodiaku poprawią swoje życie: kto ma największe szanse

Bądź otwarty na nowe możliwości i wyjdź ze swojej strefy komfortu
Dwa znaki zodiaku wkrótce spotkają bratnią duszę: kto stanie w obliczu fatalnego okresu

Dwa znaki zodiaku wkrótce spotkają bratnią duszę: kto stanie w obliczu fatalnego okresu

Twoje serce wie, czego potrzebujesz, więc nie ignoruj jego wskazówek