English
русский
Українська

Trending:

Jak szybko pozbyć się pleśni w pralce: prosta metoda

Alina MilsentStyl życia
Jak wyczyścić pralkę z pleśni. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Nieprzyjemny zapach świeżo wypranego prania jest pierwszą oznaką pleśni w pralce. Jednak zarodniki grzybów mogą często namnażać się bez żadnych widocznych objawów. Pleśń jest przyczyną wielu chorób, od reakcji alergicznych po choroby układu oddechowego.

Należy działać jak najszybciej. Eksperci podpowiadają, jak usunąć uporczywą pleśń w zaledwie 20 minut.

Jak usunąć pleśń

Pleśń może pojawić się między uszczelkami pralki, w pojemnikach na proszek, w filtrach, a nawet w bębnie. Główną przyczyną jest gromadzenie się wilgoci. Pleśń w wąskich przestrzeniach jest często trudna do wyczyszczenia, a nawet do zauważenia.

Pomóc mogą dwa skuteczne składniki: biały ocet i płyn do mycia naczyń. Badania wykazały, że ocet jest w stanie zabić ponad 80% pleśni i zapobiec jej powrotowi. Jeśli więc nie chcesz używać chemicznych środków czyszczących, które często są szkodliwe dla zdrowia, wypróbuj naturalny sposób na życie. Dostępne składniki będą najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać sterylne i lśniące powierzchnie.

W przypadku uporczywych plam lepiej użyć octu w połączeniu z sodą oczyszczoną. Wymieszaj sodę oczyszczoną i ocet na pastę, umieść mieszaninę w bębnie lub uszczelniaczu i dokładnie umyj zabrudzone miejsca. Dodaj odrobinę zapachowego środka dezynfekującego, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Pralkę należy dokładnie czyścić co najmniej raz w miesiącu.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości