English
русский
Українська

Trending:

Łamigłówka, jakiej jeszcze nie było: znajdź okulary na obrazku

Łamigłówka dla najmądrzejszych. Źródło: jagranjosh.com

We współczesnym świecie kluczową rolę w życiu człowieka odgrywa nie siła fizyczna, ale umysł. Trzeba go jednak trenować, podobnie jak mięśnie, więc łamigłówki stają się nieodzowną rzeczą.

Niedawno w sieci pojawiło się wyjątkowe zadanie, z którym poradzą sobie tylko najmądrzejsi ludzie. Zostało ono udostępnione przez publikację Jagran Josh.

Spójrz na zdjęcie i spróbuj znaleźć na nim okulary w nie więcej niż 6 sekund.

Łamigłówka, jakiej jeszcze nie było: znajdź okulary na obrazku

Duża ilość szczegółów tworzy swego rodzaju iluzję i uniemożliwia nam szybkie wykonanie zadania. Większość ludzi ma rozproszone oczy i czuje, że łamigłówka jest nierozwiązywalna.

Słowo iluzja pochodzi od łacińskiego czasownika illudere, który oznacza kpić lub oszukiwać. Łamigłówki iluzji są umiejętnie zaprojektowane, aby zmylić ludzką percepcję. Dlatego też nie są one łatwe do rozwiązania.

Iluzje optyczne są bardzo dobrymi testami do określenia bystrości umysłu danej osoby, a także uwagi i zdolności do nieszablonowego myślenia.

Ponadto neuronaukowcy często wykorzystują takie zadania do badania subtelności mózgu i tego, jak ludzie interpretują otaczający ich świat.

Ćwicz z takimi łamigłówkami każdego dnia, aby poprawić swoją obserwację, kreatywność, objętość i szybkość myślenia oraz koncentrację.

Jeśli nadal nie poradziłeś sobie z tą łamigłówką, nie denerwuj się, ponieważ jest naprawdę trudna. A teraz proponujemy spojrzeć na poprawną odpowiedź.

Łamigłówka, jakiej jeszcze nie było: znajdź okulary na obrazku

Wcześniej OBOZ.UA opublikował iluzję optyczną, w której trzeba znaleźć 11 zwierząt na rysunku, nietypową łamigłówkę z tablicy wyników na lotnisku oraz łamigłówkę dla osób z wyjątkowym wzrokiem.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości