English
русский
Українська

Trending:

Arbuzy będą bardzo duże i słodkie: idealne miejsce dla nich w ogrodzie zostało nazwane

Arbuzy dobrze rosną na całej Ukrainie, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że arbuzy dobrze rosną tylko na południu, możliwe jest uzyskanie dobrych zbiorów tej rośliny w dowolnym miejscu na Ukrainie. Jednym z głównych warunków jest znalezienie odpowiedniego miejsca na grządkę ogrodową.

OBOZ.UA zapytał doświadczonych ogrodników, jak wybrać takie miejsce. Oto, co radzą tym, którzy chcą zbierać soczyste owoce z własnego ogrodu.

Gleba

Arbuzy najlepiej rosną na glebach lekkich i luźnych, takich jak piaszczyste i piaszczysto-gliniaste. Dlatego wybierz ten rodzaj gleby do swojego ogrodu lub wykop miejsce z czystym piaskiem rzecznym. Część ogrodu wybrana do uprawy arbuzów powinna być dobrze nasłoneczniona. Wybierz kawałek ziemi, który nie jest zacieniony w ciągu dnia.

Przed posadzeniem arbuzów nie należy również zapominać o dodaniu do gleby złożonych nawozów. Powinny one zawierać trzy kluczowe pierwiastki - azot, fosfor i potas. Bez nich nie będziesz w stanie wyhodować dużych i soczystych arbuzów.

Podlewanie

Aby uzyskać soczyste owoce, ważne jest, aby zadbać o odpowiednie podlewanie arbuzów. Potrzebują one dużo wody. Zwłaszcza na wczesnych etapach rozwoju. Podlewaj grządkę rano lub wieczorem, aby zapobiec poparzeniu liści przez krople wody. Zwróć także szczególną uwagę na nawilżanie gleby podczas suszy. Brak płynów ma duży wpływ na zbiory arbuza. Gdy arbuz zakwitnie i zawiąże owoce, należy nieznacznie zmniejszyć ilość wody, jeśli nie chcemy uzyskać wodnistych i niesłodzonych zbiorów. Na tydzień przed ścięciem owoców należy całkowicie zaprzestać podlewania.

Pielęgnacja

Gleba w grządce arbuzowej wymaga regularnego spulchniania. Ponadto chwasty mogą łatwo zapchać roślinę, zwłaszcza młode, dlatego należy je regularnie usuwać. Nie należy też zapominać o ściółce, która pomoże zatrzymać więcej wilgoci w glebie i zapewni bardziej komfortowy reżim temperaturowy dla korzeni rośliny.

Wcześniej OBOZ.UA poinformował, gdzie nie sadzić ogórków w ogrodzie.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków