English
русский
Українська

Trending:

Jaki jest sekret doskonałej skóry Koreanek i dlaczego nie mają zmarszczek

Jaki jest sekret koreańskich piękności w pielęgnacji skóry?. Źródło: Pinterest

Koreanki znane są ze swojej nieskazitelnej skóry. Nie jest tajemnicą, że południowokoreańskie kobiety zwracają szczególną uwagę na swój wygląd. Właściwa "koreańska" pielęgnacja wpajana jest dziewczętom już od wieku nastoletniego.

Istnieje kilka sekretów, które mogą pomóc ci osiągnąć idealną, pozbawioną zmarszczek skórę w przyszłości. Koreańska pielęgnacja to szczególne i pełne szacunku podejście do samej siebie. OBOZ.UA zebrał 5 kroków, których przestrzegają koreańskie piękności.

Odpowiedni tonik do rodzaju skóry

Toner to bardziej płynny roztwór niż serum, który należy stosować na początku rutynowej pielęgnacji skóry, wieczorem lub rano. Jego celem jest przywrócenie pH skóry po oczyszczeniu. Toner należy nakładać za pomocą płatka kosmetycznego lub opuszków palców i delikatnie wcierać w skórę, aż do całkowitego wchłonięcia.

Znalezienie odpowiedniego toniku dla skóry

W Korei Południowej tonizowanie jest częścią rutyny pielęgnacyjnej zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jest to ważny krok, który pomaga osiągnąć zdrową skórę. Wybierz tonik zgodnie ze swoimi konkretnymi potrzebami, niezależnie od tego, czy masz suchość, duże pory, połysk, zaczerwienienie, czy coś innego.

Nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej jest istotnym krokiem we wszystkich rutynowych zabiegach kosmetycznych. Nie są to już gęste, białe konsystencje z dzieciństwa: dziś filtry SPF są dostępne w wielu formatach, w tym w kremie, a nawet w sztyfcie.

Nie zapomnij o SPF

Ochrona przeciwsłoneczna jest popularna w Korei od dziesięcioleci. Początkowo była częścią koreańskiego kodeksu urody, ponieważ preferowali bardzo jasną skórę, ale później ochrona przeciwsłoneczna stała się częścią stylu życia. To właśnie ten krok pozwala uniknąć zmarszczek w przyszłości.

Maseczki kosmetyczne

Maseczki są bez wątpienia najbardziej znanym koreańskim zabiegiem upiększającym. Są bogate w składniki aktywne i działają jak prawdziwy stymulant dla skóry. W Korei Południowej dostępnych jest wiele rodzajów maseczek dla każdego rodzaju skóry i potrzeb, a nawet w zależności od pory dnia. Maseczki kosmetyczne powinny być stosowane dwa do trzech razy w tygodniu lub, w razie potrzeby, jako siedmiodniowa kuracja.

Koreańskie kobiety preferują maseczki na twarz

Olej sezamowy na włosy

Koreańczycy są znani ze swoich zdrowych, lśniących włosów i od wieków używają oleju sezamowego. Jest to zarówno ważny składnik większości koreańskich potraw, jak i rutyna pielęgnacyjna od ich przodków. Koreanki codziennie nakładają niewielką ilość oleju sezamowego na końcówki włosów lub maskę na całą długość włosów przed ich umyciem.

Uroda wykorzystuje olej sezamowy do włosów

Pielęgnacja Hanbang

Ogólnie rzecz biorąc, sekretem koreańskiego piękna jest stosowanie hanbang, terminu, który definiuje tradycyjną medycynę holistyczną w Korei Południowej. Głównym celem jest zharmonizowanie i przywrócenie równowagi organizmu.

Koreańskie piękności mają własną filozofię pielęgnacji

Zabiegi te często składają się z żeń-szenia lub zielonej herbaty i mają na celu przywrócenie skórze równowagi yin i yang, aby poprawić jej wygląd i pobudzić krążenie Qi. W medycynie koreańskiej, inspirowanej medycyną chińską, Qi to energia, która przepływa przez całe ciało.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Inne wiadomości

Znajdź 11 zwierząt na obrazku: wciągająca łamigłówka

Znajdź 11 zwierząt na obrazku: wciągająca łamigłówka

Puzzle i złudzenia optyczne poprawiają zdrowie neurologiczne
W maju trzy znaki zodiaku poprawią swoje życie: kto ma największe szanse

W maju trzy znaki zodiaku poprawią swoje życie: kto ma największe szanse

Bądź otwarty na nowe możliwości i wyjdź ze swojej strefy komfortu
Dwa znaki zodiaku wkrótce spotkają bratnią duszę: kto stanie w obliczu fatalnego okresu

Dwa znaki zodiaku wkrótce spotkają bratnią duszę: kto stanie w obliczu fatalnego okresu

Twoje serce wie, czego potrzebujesz, więc nie ignoruj jego wskazówek