English
русский
Українська

Trending:

Czego nigdy nie należy robić z alergiami: lekarz udzielił szczegółowych wyjaśnień

Alergie mogą objawiać się kichaniem, katarem i łzawieniem oczu

Osoba uczulona na kwitnienie różnych gatunków roślin nie może być leczona środkami ziołowymi o charakterze roślinnym. Z tego powodu żadne ludowe metody radzenia sobie z alergiami nie będą skuteczne - nie należy ich stosować.

Alergolog Oleh Nazar powiedział o tym w komentarzu dla OBOZ.UA. Jego jedynym zaleceniem w tym przypadku jest picie większej ilości płynów, które wydostaną się w postaci śluzu i wypłuczą nos.

"We współpracy z zielarzem, który naprawdę zna informacje, można wybrać zioła, które aktywują ludzkie nadnercza, zwiększają poziom kortyzolu, hormonu, który ma tłumić alergie, ale nie wiadomo, jak organizm zareaguje na to zioło. Miałem pacjentów, którzy brali nalewkę, smarowali skórę glistnikiem, aby usunąć brodawki, a to wywołało u nich reakcję alergiczną aż do astmy. Dlatego metody ludowe w ogóle nie działają" - powiedział Nazar.

Ponadto zauważył, że alergia może objawiać się przez kilka lat z rzędu, ale ludzie nie zwracają na nią uwagi, myląc ją z czymś innym.

"To znaczy, jak uczono nas w wojskowym biurze rejestracji i zaciągu, przychodzi rekrut, bierzesz jego kartę i sprawdzasz, kiedy ma SARS, a on ma go wiosną lub latem co 2 tygodnie. Co to za SARS, jeśli ma gorączkę 40 stopni. To znaczy, że to jest alergia, którą można pomylić z SARS, bo jest obrzęk, katar, czerwone oczy" - powiedział lekarz.

Podkreślił, że najskuteczniejszymi lekami aptecznymi na alergie są środki zwężające naczynia krwionośne, leki przeciwhistaminowe, przeciwalergiczne i kortykosteroidy.

"Nie należy się ich bać, ponieważ około 5-6% samych tych hormonów może być wchłanianych przez błonę śluzową, działają głównie lokalnie, ale pozwalają kontrolować tę alergię i zmniejszyć zużycie leków w tabletkach" - podkreślił Nazar.

Jak donosi OBOZ.UA:

- Specjaliści z Mayo Clinic opowiedzieli, jak złagodzić objawy alergii i wyjść wiośnie naprzeciw w pełni uzbrojonym. Chociaż nie można wpłynąć na przebudzenie natury, istnieje kilka sposobów na przygotowanie się na nadejście wiosny i zminimalizowanie nieprzyjemnych objawów.

- Brytyjscy eksperci w dziedzinie badań i leczenia alergii opracowali dla rządowej Agencji Standardów Żywności listę 14 produktów spożywczych, na które ludzie najczęściej reagują niepożądanie. Wcześniej obejmowała ona osiem produktów, ale teraz lista musiała zostać rozszerzona.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków