English
русский
Українська

Trending:

Gdzie może wylądować samolot? Niezwykła planszowa łamigłówka lotniskowa zmusi cię do myślenia

Spróbuj skierować samolot do właściwej bramki, aby mógł wysadzić pasażerów i nie opóźniać innych lotów. Źródło: Stworzona z pomocą sztucznej inteligencji

Aby skutecznie radzić sobie z wieloma obowiązkami współczesnego człowieka, trzeba mieć rozwinięte umiejętności zarządzania. Ale jak dobrze wiesz, jak to zrobić? Ta łamigłówka pomoże ci to ustalić.

Zadanie opublikowane przez OBOZ.UA jest dość nietypowe. Wszystko, co gracz ma do dyspozycji, to obraz tablicy odlotów konwencjonalnego lotniska, informacja, że wejście na pokład rozpoczyna się 40 minut przed odlotem, a 10 minut później samolot odjeżdża od bramki na czas, aby wystartować na pas startowy. A także informację, że lot z Berlina przylatuje o 10:50 (nie ma to odzwierciedlenia w tabeli), zajmuje 5 minut na zaparkowanie i 20 minut na opuszczenie pokładu.

Gdzie może wylądować samolot? Niezwykła planszowa łamigłówka lotniskowa zmusi cię do myślenia

Korzystając tylko z tych danych, oblicz, gdzie samolot z Berlina musi wylądować, aby jego pasażerowie mogli wysiąść w jednej z czterech bramek. Jednocześnie rozkład lotów nie powinien być wyłączony.

Dokonaj niezbędnych obliczeń i wybierz właściwą bramkę:

  • bramka 1;
  • bramka 2;
  • bramka 3;
  • bramka 4.

Szukaj dalej poprawnej odpowiedzi.

Tak więc, aby uniknąć zakłócenia rozkładu lotów, lot z Berlina musi zaparkować przy bramce 2. Lot do Nowego Jorku ma odlecieć z tej bramki o godzinie 11:00. Następnym lotem, który tu dotrze, będzie lot do Sydney o 11:25. Tak więc bramka 2 będzie wolna od 10:50 do 11:25 i będzie miała czas na przyjęcie pasażerów z Berlina w tym czasie.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości