English
русский
Українська

Trending:

Które buty nie są parą: trudna łamigłówka

Wydaje się, że wszystkie buty tutaj są w parach, ale w rzeczywistości tak nie jest. Źródło: Jasna strona

Tylko osoby o naprawdę bystrym wzroku i dużej dbałości o szczegóły mogą rozwiązać tę łamigłówkę w mniej niż 9 sekund. W końcu to wyzwanie dla naszej percepcji.

OBOZ.UA publikuje obraz, który na pierwszy rzut oka zawiera osiem par butów. Ale w rzeczywistości nie jest to takie proste. Tylko najbardziej uważni będą w stanie zauważyć, że jeden z nich nie jest parą.

Ale jak to możliwe, skoro wszystkie modele mają parę w tym samym stylu, kolorze i rozmiarze? W rzeczywistości twój mózg podpowiada ci proste rozwiązanie. Aby poradzić sobie z tym zadaniem, będziesz musiał myśleć nieszablonowo, wychodząc poza zwykły schemat.

Które buty nie są parą: trudna łamigłówka

To właśnie sprawia, że łamigłówki są tak skutecznym trenerem mózgu. Rozwijają one umiejętności obserwacji i zdolność do przełamywania nawykowych wzorców myślenia. Eksperci ds. zdrowia mózgu twierdzą, że może to być pomocne w zapobieganiu chorobom takim jak demencja czy choroba Parkinsona. W każdym razie jest to świetna aktywność, która pozwala zwiększyć uważność i kreatywność.

Ustaw więc minutnik na 9 sekund i spróbuj znaleźć właściwą odpowiedź. Jeśli zajmie ci to więcej czasu, nie poddawaj się i próbuj dalej. W końcu na pewno uda ci się znaleźć właściwe rozwiązanie.

Aby się sprawdzić, skorzystaj z poniższej podpowiedzi. Jest na niej zakreślona para różowych trampek. Przyjrzyj się bliżej, oba są zaprojektowane dla lewej stopy, a zatem nie są parą. Jest to więc prawidłowa odpowiedź.

Które buty nie są parą: trudna łamigłówka

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości