English
русский
Українська

Trending:

Dlaczego w mieszkaniu brzydko pachnie: 8 miejsc, które psują estetykę

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. Źródło: Wygenerowane przez LI.

Dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się komfortowo i przytulnie, dlatego nieprzyjemny zapach w mieszkaniu może być prawdziwym problemem. Nie tylko psuje atmosferę, ale może też negatywnie wpływać na samopoczucie.

Czasami nieprzyjemne zapachy utrzymują się nawet po dokładnym posprzątaniu mieszkania. Dlatego serwis Real Simple opowiedział o 8 nieoczywistych miejscach, które najczęściej stają się źródłem smrodu.

Jeśli nie możesz dowiedzieć się, skąd pochodzi nieprzyjemny zapach, który sprawia, że twój dom nie pachnie świeżością i czystością, warto sprawdzić kilka miejsc.

1. Kosz na śmieci

Ten punkt może wydawać się oczywisty, ponieważ dla każdego oczywiste jest, że śmieci nieprzyjemnie pachną. Jednak czasami źródłem nieprzyjemnego zapachu nie są same odpady, ale kosz.

Z czasem plastik może wchłaniać nieprzyjemne zapachy, dlatego należy go regularnie czyścić. Jeśli zwykła woda i mydło nie radzą sobie ze smrodem, spryskaj pojemnik rozcieńczonym wybielaczem i pozostaw na kilka godzin.

2. Zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe często mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów. Dlatego należy częściej kąpać swoje zwierzęta i czyścić miejsca, w których śpią i jedzą wodą z mydłem przynajmniej raz w tygodniu.

3. Kosz na brudne ubrania

Nie powinieneś umieszczać kosza na brudne ubrania w łazience, ponieważ bakterie namnażają się niezwykle szybko w wilgotnym środowisku. Zamiast tego lepiej przechowywać go w sypialni lub w zamkniętej szafce.

4. Pościel

Prześcieradła, poszwy na kołdry i poszewki na poduszki bardzo szybko gromadzą nie tylko kurz, ale także tłuszcz ze skóry, brud i pot. Jeśli więc nie zmieniasz ich regularnie, mogą stać się źródłem nieprzyjemnego zapachu.

Pierz pościel co tydzień, jeśli bierzesz prysznic rano i co dwa tygodnie, jeśli bierzesz prysznic przed snem.

5. Pralka

Urządzenia, które mają stały kontakt z wodą, mogą rozwijać pleśń, która jest idealną pożywką dla śmierdzących bakterii. Aby tego uniknąć, zawsze zostawiaj drzwiczki pralki otwarte po użyciu.

Jeśli już doświadczyłeś śmierdzącej pralki, powinieneś wyczyścić ją octem i sodą oczyszczoną.

Dlaczego w mieszkaniu brzydko pachnie: 8 miejsc, które psują estetykę

6. Zmywarka

W zmywarce nieprzyjemny zapach może pojawić się nie tylko z powodu wilgoci, ale także z powodu resztek jedzenia. Dlatego należy regularnie czyścić filtr, w którym gromadzi się brud i okresowo uruchamiać cykl zmywania bez naczyń, używając specjalnego środka do czyszczenia zmywarek.

7. Szafka na śmieci

Upewnij się, że narożniki szafki, w której stoi kosz na śmieci, są czyste, ponieważ czasami może się tam dostać śmierdzący brud z odpadów organicznych.

8. Nowe meble

Może ci się wydawać, że lubisz zapach nowej kanapy, tak jak lubisz zapach nowego samochodu. Jednak ten zapach jest prawdopodobnie spowodowany lotnymi związkami organicznymi, które są szkodliwe dla zdrowia.

Aby uniknąć podrażnień oczu, nosa i gardła, bólów głowy, a nawet poważniejszych chorób, możesz użyć oczyszczacza powietrza z filtrem węglowym.

Wcześniej OBOZ.UA opowiadał o tym, jak szybko odświeżyć pomieszczenie za pomocą fusów z kawy.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Najprostsze połączenie produktów
Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Potrzebujesz jednego bardzo prostego składnika