English
русский
Українська

Trending:

Dlaczego orchidea nie kwitnie: jak stymulować "królową parapetu"

Storczyki potrzebują odrobiny stresu, aby cieszyć nas swoim kwitnieniem. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Kiedy kupujemy orchideę do naszego domowego ogrodu, mamy nadzieję, że zachwyci nas swoim kwitnieniem. Jednak nie zawsze tak się dzieje, a kwiat pozostaje uśpiony przez długi czas.

Czy można zmusić orchideę do wypuszczenia pąków bez szkody dla rośliny? Eksperci twierdzą, że tak. OBOZ.UA dowiedział się, co radzą w tym celu.

Problem polega na tym, że wiele osób kupuje orchideę, która kwitnie, więc nie mogą sobie z nią później poradzić. Wystarczy, że dowiedzą się więcej o tym wspaniałym gatunku rośliny i dostosują pielęgnację zgodnie z zaleceniami profesjonalistów. I pamiętać, że może minąć nawet kilka miesięcy, zanim na roślinie pojawi się nowa łodyga kwiatowa.

Co więc może pobudzić orchideę do kwitnienia? W rzeczywistości roślina potrzebuje trochę stresu. Przede wszystkim przestań nadmiernie podlewać kwiat. Nie staraj się zbytnio o niego dbać. Nadmiar wody, nawozów i uwagi tylko szkodzi roślinie.

Dlatego też, jeśli orchidea nie kwitnie, należy ograniczyć podlewanie i ilość nawozu w doniczce. Kwiat nie toleruje nadmiernego podlewania, a nadmierne nawożenie może go zniszczyć. Dlatego też należy pozwolić podłożu całkowicie wyschnąć przed ponownym podlaniem rośliny. Orchideę należy również chłodzić w nocy. Dzienne wahania temperatury w granicach 10 stopni również stymulują go do szybszej produkcji nowej szypułki.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Najprostsze połączenie produktów
Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Potrzebujesz jednego bardzo prostego składnika