English
русский
Українська

Trending:

Szefowie kuchni wymieniają przystawki, których nigdy nie należy zamawiać w restauracji

Yulia PoteriankoLS Food
Profesjonalni szefowie kuchni radzą wybrać coś sezonowego i prawdziwie wykwintnego

Dobry obiad w restauracji powinien zaczynać się od przystawki, małego dania, które ma zaostrzyć apetyt i nadać ton całemu posiłkowi. Ale coś zbyt prostego, nie sezonowego lub autentycznego, według profesjonalnych szefów kuchni, może znacznie zepsuć doznania kulinarne.

Serwis Eat This, Not That! zapytał szefów kuchni o przystawki, których nie polecaliby zamawiać w restauracjach.

Brian Motyka, szef kuchni restauracji sezonowej, jako swoje tabu wymienił dania warzywne, w szczególności sałatki z produktów niesezonowych. "Kiedy widzę klasyczną sałatkę Caprese w środku zimy, unikam jej za wszelką cenę, podobnie jak latem, kiedy widzę holenderskie szparagi" - mówi. W końcu Caprese przygotowuje się z pomidorów i bazylii, które są sezonowe latem, podczas gdy szparagi zbiera się wiosną. "Jedzenie zawsze smakuje lepiej, gdy jest lokalne i sezonowe" - przekonuje Motyka.

Eksperci nie zalecają zamawiania surowych ostryg i krewetek jako przystawki. Jakość tych owoców morza zależy bezpośrednio od ich świeżości, więc zamiast pysznej przystawki istnieje ryzyko poważnego zatrucia pokarmowego. "Jeśli nie widzisz oceanu lub nie jest to restauracja specjalizująca się w świeżych owocach morza, unikałbym tych potraw, ponieważ w menu są inne świetne oferty, a twój żołądek mi podziękuje" - powiedział Grant Morgan, szef kuchni restauracji w Teksasie.

Eric Duchene, szef kuchni 5-gwiazdkowej restauracji hotelowej, zgadza się z nim i radzi unikać oskubanych ostryg. "Te ostrygi często leżą przez jakiś czas w chłodnym otoczeniu. Można stwierdzić, że nie zostały one obłuszczone na świeżo, gdy wyciśniesz na nie cytrynę, a one się nie poruszą. Wstępnie obrane ostrygi mogą być gorzkie i nieprzyjemne" - ostrzegł.

Eksperci odradzają także zamawianie koktajlu z krewetek, ponieważ nawet dziecko może z łatwością przygotować to danie w domu. Sous chef Paul Chadwick zwraca na to uwagę wprost. Radzi on wybierać bardziej złożone dania z tymi skorupiakami. "Oferujemy niesamowitą przystawkę z krewetek podawaną w kremowym sosie barbecue w stylu nowoorleańskim. Krewetki są zawsze idealnie ugotowane i podawane z chrupiącymi czosnkowymi crostini" - powiedział o alternatywnym daniu serwowanym w jego restauracji.

Szefowie kuchni odradzają również zamawianie plastrów kiełbasy, ponieważ pod koniec dnia będą to tylko pięknie ułożone plastry zwykłych produktów mięsnych. "Fantazyjna deska wędlin jest prawie zawsze zbyt droga i może zawierać głównie produkty, które można znaleźć już przygotowane w lokalnym sklepie spożywczym" - ostrzega Brian Hatfield. Radzi on zamawiać tę przystawkę tylko w tych lokalach, które produkują swoje kiełbasy.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora