English
русский
Українська

Trending:

Jak i gdzie nie przechowywać pomidorów: aby nie stały się wodniste i nie straciły elastyczności

Tetiana KoziukLS Food
Jak i gdzie przechowywać pomidory. Źródło: Pexels

Pomidory są dojrzałe, jędrne, żylaste i bardzo soczyste. Niewłaściwie przechowywane warzywa mogą jednak utracić te ważne cechy.

FoodOboz zebrał dla Ciebie informacje i opowie Ci o podstawowych zasadach przechowywania pomidorów oraz o tym, gdzie jest to zabronione.

Jak i gdzie przechowywać pomidory

Przechowywanie pomidorów w lodówce wydaje się logiczne, prawda? Jednak zgodnie z radami doświadczonych gospodyń domowych, jest to poważny błąd. W rezultacie warzywa tracą swój charakterystyczny aromat i smak. Kiedy je jesz, wydaje się, że pijesz zwykłą wodę.

Pierwszą i najważ niejszą zasadą jest więc nieprzechowywanie pomidorów w lodówce.

Dlaczego nie należy przechowywać pomidorów w lodówce?

Następnie zaleca się przechowywanie warzyw z dala od bezpośredniego światła słonecznego i w temperaturze pokojowej. Pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane.

Co również należy wiedzieć:

  • W temperaturze przechowywania wynoszącej 20 stopni, produkcja substancji odpowiedzialnych za smak pomidora jest zwiększona, a warzywo staje się jeszcze bardziej aromatyczne.
Jak przechowywać pomidory w lodówce
  • W temperaturze przechowywania wynoszącej 4 stopnie substancje odpowiedzialne za smak zaczynają się rozkładać. Chodzi o to, że pomidory są dość delikatne, a odmrożenia niszczą ich jakość.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków