English
русский
Українська

Trending:

Jak nie zatruć się owocami morza latem: przydatne wskazówki

Iryna MelnichenkoLS Food
Jak wybierać owoce morza latem
Jak wybierać owoce morza latem

Owoce morza latem nie są najlepszym pożywieniem, chyba że jesteś nad morzem, gdzie ich świeżość wynosi 100%. Jeśli jednak zdecydujesz się kupić owoce morza w sklepie lub na targu, powinieneś potraktować to bardzo poważnie i ostrożnie, ponieważ prawdopodobieństwo zatrucia się nimi latem jest bardzo, bardzo wysokie.

Dlatego dziś FoodOboz podzieli się z Tobą 4 prostymi, ale bardzo przydatnymi wskazówkami, które pomogą Ci bezpiecznie wybierać i jeść owoce morza.

Na co zwracać uwagę przy wyborze owoców morza:

1. Sprawdź sklep i dostawców z wyprzedzeniem, unikaj podejrzanych supermarketów i zwracaj uwagę na etykiety pochodzenia takiego produktu.

Owoce morza najlepiej kupować schłodzone

2. Lepiej jest kupować świeże owoce morza niż mrożone. Jeśli jednak je kupujesz, upewnij się, że na opakowaniu znajduje się wyraźna data pakowania. Ważne jest również, aby wiedzieć, że produkty oznaczone jako "świeżo mrożone" oznaczają, że zostały już zamrożone na świeżo, zwykle w ciągu kilku godzin od złowienia.

Zawsze zwracaj uwagę na kształt produktów

3. Opakowanie

Nigdy nie kupuj mrożonych owoców morza, jeśli ich opakowanie jest już otwarte lub rozdarte. Unikaj również opakowań z kryształkami lodu, ponieważ jest to wyraźna wskazówka, że produkt był przechowywany przez długi czas, a następnie rozmrożony i ponownie zamrożony.

4. Forma i zapach

Bardzo ważne - kolor i zapach

Koniecznie zwróć na to uwagę, bo od tego będzie zależał Twój stan po zażyciu tych produktów. Powinny one wyglądać: nienaruszone, bez wgnieceń lub uszkodzeń i mieć przyjemny morski zapach z nutami soli.

Jak wybrać różne rodzaje owoców morza:

Jak wybrać świeże ostrygi

1. Ostrygi

Wybieraj tylko żywe, zamknięte muszle o przyjemnym morskim zapachu i zielonym nalocie, to tylko fitoplankton. I najlepiej jeść je w sezonie, czyli od późnej jesieni do wczesnej zimy.

2. Małże

Kup duże małże

Wybierz najlepsze - duże, są bardziej soczyste. Dobry produkt powinien mieć świeży zapach i odrobinę soli.

3. Ośmiornica

Jak wybrać ośmiornicę w sklepie?

Świeże ośmiornice są zawsze jędrne po naciśnięciu, mają prosty bordowo-brązowy odcień, a oczy powinny być przezroczyste - oznacza to, że produkt jest bezpieczny do spożycia.

4. Krewetki

Zawsze zwracaj uwagę na ogon krewetki

Przede wszystkim zwróć uwagę na ich ogony, powinny być wyprostowane, a jeśli mają taki kształt, oznacza to, że zostały przetworzone termicznie i nie powinieneś ich kupować. Jeśli krewetka ma czarną głowę, nierówny kolor i ciemne plamy, jest bardzo niebezpieczna i już zaczęła się psuć.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora