English
русский
Українська

Trending:

Nieprawidłowo nosisz stanik: Porady ekspertów, jak utrzymać bieliznę na swoim miejscu

Yulia Poterianko
Wskazówki ekspertów, jak utrzymać bieliznę na miejscu
Porady ekspertów, jak utrzymać bieliznę na miejscu. Źródło: freepik

Właściwy sposób noszenia biustonosza jest często kwestią interpretacji opartej na osobistych preferencjach, typach biustonoszy i indywidualnym komforcie. Jednak jeśli chodzi o najpopularniejszy rodzaj biustonosza - z zapięciem z tyłu - możesz nieświadomie nosić go nieprawidłowo, co może prowadzić do uszkodzeń. OBOZ.UA podzielił się informacjami na temat tego, jak zapewnić prawidłowe noszenie biustonosza bez uszczerbku dla jego trwałości.

Konsultantka ds. doboru bielizny na koncie TikTok @janiceroselingerie, poświęcona odpowiadaniu na takie pytania, podzieliła się swoimi eksperckimi poradami na ten temat. Aby uniknąć uszkodzenia delikatnej bielizny, radzi najpierw wsunąć ręce przez ramiączka i ułożyć je tak, aby zapięcie znajdowało się za plecami. Każdy inny sposób zakładania biustonosza, gdy jest on już zapięty, taki jak przeciąganie go przez głowę lub nogi i obracanie wokół ciała, jest według doradcy uważany za niewłaściwy.

Jednak niektórzy komentatorzy natychmiast nie zgodzili się z tym poglądem. Argumentowali oni, że takie podejście może być niewygodne, szczególnie dla osób, które mają ograniczoną ruchomość ramion lub które nie mogą dosięgnąć swoich pleców z powodu problemów zdrowotnych lub wieku. Ponadto metoda ta uniemożliwia upewnienie się, że wszystkie haczyki są prawidłowo zapięte.

Właścicielka salonu, która prowadzi pouczające konto na TikTok, przyznała się do tych obaw, ale podkreśliła, że wielokrotne obracanie biustonosza wokół ciała z czasem może spowodować rozciągnięcie fiszbin. Prowadzi to nie tylko do utraty kształtu i dopasowania, ale także zmniejsza funkcjonalność produktu. Co ciekawe, wielu producentów bielizny zaleca zapinanie biustonosza od tyłu.

Chociaż opinie na ten temat są różne, ważne jest, aby pamiętać, że przestrzeganie zalecanej metody pomoże utrzymać długowieczność i właściwe dopasowanie biustonosza.

Inne wiadomości

Jak zachować świeżość tulipanów na dłużej: jaki wazon wybrać

Jak zachować świeżość tulipanów na dłużej: jaki wazon wybrać

Ważne jest, aby prawidłowo przycinać łodygi i regularnie wymieniać wodę
Jak przechowywać buty w mieszkaniu: sprytny trik na uporządkowanie szafy

Jak przechowywać buty w mieszkaniu: sprytny trik na uporządkowanie szafy

Wszystko czego potrzebujesz to kartonowe pudełka i trochę farby
W jakiej temperaturze należy prać pościel: idealna opcja została nazwana

W jakiej temperaturze należy prać pościel: idealna opcja została nazwana

Odpowiedni reżim pomoże zapewnić higienę pościeli
Jak ułożyć naczynia w zmywarce, aby były idealnie czyste: life hacki

Jak ułożyć naczynia w zmywarce, aby były idealnie czyste: life hacki

Prawidłowe umieszczenie pomoże zaoszczędzić wodę i detergent oraz lepiej umyć naczynia